Αθήνα Καιρός

Φρουροί της Επανάστασης

Όλες οι τελευταίες ειδήσεις και εξελίξεις για το tag Φρουροί της Επανάστασης

Ιράν: Η Τεχεράνη έτοιμη να επιτεθεί στο Ισραήλ

Ο αναπληρωτής επικεφαλής των Φρουρών της Επανάστασης του Ιράν Αλί Φανταβί δήλωσε σήμερα πως η Τεχεράνη και οι ένοπλες οργανώσεις με τις οποίες έχει συμμαχήσει στην περιοχή είναι έτοιμες για αντιπαράθεση με το Ισραήλ και πως το Ιράν δεν αποκλείει ένα προληπτικό πλήγμα από τις ΗΠΑ και το Ισραήλ, μετέδωσε το Ιρανικό Φοιτητικό Πρακτορείο Ειδήσεων […]

Newsroom

Οι Φρουροί της Επανάστασης προειδοποιούν το Ισραήλ: Θα αντιμετωπίσει οδυνηρές συνέπειες

Ο επικεφαλής των Φρουρών της Επανάστασης του Ιράν, ο στρατηγός Χοσεΐν Σαλαμί, προειδοποίησε σήμερα το Ισραήλ για τις «πικρές συνέπειες» που θα έχουν τα πλήγματα που εξαπέλυσε το Σάββατο εναντίον ιρανικών στρατιωτικών θέσεων, σύμφωνα με το πρακτορείο Tasnim.

Newsroom

Οι Χούθι στόχευσαν στρατιωτική βάση στο Τελ Αβιβ – Οι Φρουροί της Επανάστασης δεν αναμένουν αντίποινα 

Οι Χούθι της Υεμένης υποστήριξαν ότι έθεσαν στο στόχαστρο μια ισραηλινή στρατιωτική βάση στο Τελ Αβίβ με βαλλιστικούς πυραύλους σε ένδειξη αλληλεγγύης προς τη Χεζμπολάχ στον Λίβανο και τη Χαμάς στη Γάζα.

Newsroom

Απειλές προς το Ισραήλ εξαπολύει το Ιράν: «Θα σας χτυπήσουμε με τρόπο που θα πονέσει»

Ο επικεφαλής των Φρουρών της Επανάστασης του Ιράν, ο Χοσεΐν Σαλαμί, απείλησε σήμερα να πλήξει “με τρόπο που θα πονέσει” το Ισραήλ, αν επιτεθεί σε ιρανικούς στόχους σε αντίποινα για τα πυραυλικά πυρά που εξαπέλυσε το Ιράν την 1η Οκτωβρίου στο ισραηλινό έδαφος.

Newsroom

Φρουροί της Επανάστασης: Πώς ισχυροποιήθηκε το Ιράν

Από την ιρακινή εισβολή στο Κουβέιτ και τον πρώτο πόλεμο του Κόλπου του 1991 ως τις τρομοκρατικές επιθέσεις την 11η Σεπτεμβρίου 2001 και την προσωρινή ανατροπή του καθεστώτος των Ταλιμπάν στο Αφγανιστάν (από τις ΗΠΑ στις αρχές του 2002) ως και την εισβολή στο Ιράκ που οδήγησε στην πτώση του Μπααθικού καθεστώτος του Σαντάμ το […]

Δρ. Αθανάσιος Ε. Δρούγος

Μέση Ανατολή: Στην κόψη του ξυραφιού μετά το θάνατο ηγετικών στελεχών της Χεζμπολάχ – Τέλος τα κινητά στο Ιράν

Οι Φρουροί της Επανάστασης, το επίλεκτο σώμα του στρατού του Ιράν, ζήτησαν από όλα τα μέλη τους να πάψουν να χρησιμοποιούν οποιαδήποτε συσκευή επικοινωνίας, αφού χιλιάδες βομβητές και ασύρματοι που χρησιμοποιούσε η λιβανέζικη Χεζμπολάχ εξερράγησαν σε φονικές επιθέσεις την προηγούμενη εβδομάδα, δήλωσαν δύο ανώτεροι Ιρανοί αξιωματούχοι στο Reuters.

Newsroom

Φρουροί της Επανάστασης: «Είμαστε έτοιμοι να εκτοξεύσουμε εκατοντάδες πυραύλους»

Ανακοίνωση εξέδωσαν οι Φρουροί της Επανάστασης στο Ιράν, στην οποία αναφέρουν: «Έχουμε τοποθετήσει εκατοντάδες πυραύλους στην πόλη Μπαντάρ Αμπάς, είμαστε έτοιμοι να τους εκτοξεύσουμε με εντολή του Αγιατολάχ Χαμενεΐ σύντομα.

Newsroom

Νέα «φωτιά» στην Μέση Ανατολή: Οι IDF σκότωσαν διοικητή των Φρουρών της Επανάστασης – Το Ισραήλ «θα πληρώσει» λέει η Τεχεράνη

Ο πρόεδρος του Ιράν Εμπραχίμ Ραϊσί κατηγόρησε το Ισραήλ ότι σκότωσε έναν από τους επικεφαλής των Φρουρών της Επανάστασης, σε αεροπορική επίθεση που πραγματοποιήθηκε το πρωί κοντά στη Δαμασκό, στη Συρία και προειδοποίησε ότι το Ισραήλ «θα πληρώσει σίγουρα για αυτό το έγκλημα».

Newsroom

Ιράν: Οι Φρουροί της Επανάστασης δέσμευσαν πλοίο ελληνικών συμφερόντων

Το Ιράν δέσμευσε σήμερα το υπό παναμαϊκή σημαία τάνκερ Niovi στο Στενό του Ορμούζ, ανακοίνωσε το Πολεμικό Ναυτικό των ΗΠΑ υπενθυμίζοντας ότι πρόκειται για το δεύτερο τέτοιο περιστατικό σε διάστημα μίας εβδομάδας.

Newsroom

Στον ανακριτή οι Πακιστανοί τρομοκράτες που σχεδίαζαν αιματοκύλισμα

Στον ανακριτή έφτασαν λίγο πριν τις 12:00 οι δύο συλληφθέντες ως μέλη τρομοκρατικής οργάνωσης που σύμφωνα με τις αρχές επρόκειτο να χτυπήσει στόχο εβραϊκού και Ισραηλινού ενδιαφέροντος στο κέντρο της Αθήνας.

Newsroom

Οι «Φρουροί της Επανάστασης» πίσω από τον αρχηγό των τρομοκρατών

Τρομοκράτες με… μισθό, χωρίς ιδεολογικό ή θρησκευτικό περίβλημα, χωρίς προς το παρόν ίχνη ριζοσπαστικοποίησης, αλλά «καθαροί», πιο απρόβλεπτοι και επικίνδυνοι στην περίπτωση που αποφάσιζαν να προβούν σε τρομοκρατική επίθεση, είναι οι δύο Πακιστανοί συλληφθέντες, όπως επισημαίνουν πηγές αρμόδιων ειδικών υπηρεσιών.

Παναγιώτης Σπυρόπουλος

Κλιμακώνεται η ένταση στο Ιράν – Σκότωσαν «Φρουρό της Επανάστασης» στην Τεχεράνη

Μέλος των Φρουρών της Επανάστασης του Ιράν πυροβολήθηκε και σκοτώθηκε κοντά στο σπίτι του στην Τεχεράνη, μετέδωσαν τα κρατικά μέσα ενημέρωσης κάνοντας λόγο για πιθανή ληστεία.

Newsroom

Ιράν: Συνταγματάρχης των Φρουρών της Επανάστασης δολοφονήθηκε στη Δαμασκό

Συνταγματάρχης των Φρουρών της Επανάστασης, του ιδεολογικού στρατού του Ιράν, σκοτώθηκε τη Δευτέρα κοντά στη Δαμασκό από έκρηξη αυτοσχέδιας βόμβας που αποδίδεται στο Ισραήλ, μετέδωσε σήμερα ιρανικό μέσο ενημέρωσης.

Newsroom
eleftherostypos.gr | Ταυτότητα
Διακριτικός Τίτλος:Ελεύθερος Τύπος
Έδρα Εταιρείας:Χλόης 80, Μεταμόρφωση Τ.Κ. 14452
Νομική Μορφή:Ιδιωτική Κεφαλαιουχική Εταιρεία
ΑΦΜ:801129700 – Δ.Ο.Υ.: ΚΕΦΟΔΕ ΑΤΤΙΚΗΣ
Νόμιμος Εκπρόσωπος – Διαχειριστής:Αντωνίου Θωμάς
Δικαιούχος Domain Name:ΕΤ ΕΚΔΟΤΙΚΗ Ι.Κ.Ε.
Διευθυντής:Γιάννης Τσαπρούνης
Διευθυντές Σύνταξης:Μιχάλης Μαρδάς – Δέσποινα Κονταράκη
Αρχισυνταξία:Κώστας Κατίκος – Μιχαήλ Παπαβασιλείου
Εμπορικός Διευθυντής:Δημήτρης Καλαμάρης
Διευθύντρια Ψηφιακού Μάρκετινγκ:Ελένη Νικολετοπούλου
Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο:+30210-8113000
Email:[email protected]