Αθήνα Καιρός

επίδομα θέρμανσης

Όλες οι τελευταίες ειδήσεις και εξελίξεις για το tag επίδομα θέρμανσης

Επίδομα θέρμανσης και ηλεκτρικό ρεύμα: Όλα τα νέα μέτρα ενίσχυσης με παραδείγματα

Ανακοινώθηκαν από τον Υπουργό Οικονομικών κ. Χρήστο Σταϊκούρα, τον Υπουργό Περιβάλλοντος και Ενέργειας κ. Κώστα Σκρέκα και τον Αναπληρωτή Υπουργό Οικονομικών κ. Θόδωρο Σκυλακάκη τα μέτρα στήριξης της κοινωνίας από τις επιπτώσεις της διεθνούς ενεργειακής κρίσης.

Newsroom

Ερχονται αλλαγές στο επίδομα θέρμανσης και στο ρεύμα – Τι είπε ο Γιάννης Οικονόμου

O κυβερνητικός εκπρόσωπος, Γιάννης Οικονόμου, επιβεβαίωσε τα σενάρια για αύξηση της επιδότησης για την ηλεκτρική ενέργεια, τονίζοντας ότι οι ανατιμήσεις είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και η κυβέρνηση θα κάνει ότι είναι απαραίτητο για να μην μείνει κανένας αβοήθητος.

Newsroom

Επίδομα Θέρμανσης 2021 αίτηση: Πότε ανοίγει η εφαρμογή – Τα κριτήρια και τα ποσά

Επίδομα Θέρμανσης 2021: Πρεμιέρα κάνει στις 15 Οκτωβρίου η διάθεση του πετρελαίου θέρμανσης, το οποίο αναμένεται να είναι ακριβότερο κατά 40% από πέρυσι, με την μέση τιμή να διαμορφώνεται περίπου 1,05 με 1,10 ευρώ το λίτρο.

Newsroom

Επίδομα Θέρμανσης: Ανακοίνωσε αύξηση της επιδότησης κατά 20% ο Σταϊκούρας

Επίδομα Θέρμανσης: Τα νέα οικονομικά μέτρα για τα νοικοκυριά και τις επιχειρήσεις που εξήγγειλε ο πρωθυπουργός στην 85Η ΔΕΘ παρουσίασε εκτενώς το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης.

Newsroom

Οικονόμου: Το 80% της αύξησης του ρεύματος θα καλύπτεται από το κράτος – Τι είπε για το επίδομα θέρμανσης

Οικονόμου: Επί των φοροελαφρύνσεων και των μεταρρυθμίσεων που ανακοίνωσε ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης από την 85η ΔΕΘ, τοποθετήθηκε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, Γιάννης Οικονόμου, σημειώνοντας πως «το 80% της αύξησης του ρεύματος θα καλύπτεται από το κράτος».

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Εκπνέει η προθεσμία για δηλώσεις IBAN στο Taxisnet – Τι πρέπει να γνωρίζετε

Μέχρι τις 10:00 το πρωί της Τρίτης μπορούν οι 24.000 δικαιούχοι του επιδόματος θέρμανσης, που δεν είχαν δηλώσει το ΙΒΑΝ τους στο myTaxisnet, να το κάνουν, για να κατατεθεί στον τραπεζικό τους λογαριασμό το σχετικό ποσό.

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Σήμερα οι πληρωμές – Από 80€ έως 650€ θα πάρουν οι δικαιούχοι [αναλυτικοί πίνακες με τα πόσα]

Επίδομα θέρμανσης: Στα 220 ευρώ ανέρχεται το ποσό βάσει του οποίου το σύστημα TAXISnet θα υπολογίζει το επίδομα θέρμανσης για κάθε οικισμό της χώρας και για κάθε νοικοκυριό του οικισμού που έχει υποβάλει αίτηση για την είσπραξη του επιδόματος και πληροί τα προβλεπόμενα εισοδηματικά και περιουσιακά κριτήρια.

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Ξεκινά την Παρασκευή η καταβολή του [πίνακας]

Ξεκινά την Παρασκευή, 29 Ιανουαρίου 2021 η καταβολή του φετινού επιδόματος θέρμανσης. Η καταβολή θα γίνει σε δύο φάσεις. Η πρώτη αφορά σε αγορές που έγιναν μέχρι και τις 21 Δεκεμβρίου 2020 και θα ολοκληρωθεί μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2021, ενώ η δεύτερη θα αφορά αγορές έως και τις 28 Φεβρουαρίου 2021 και θα γίνει […]

Newsroom

Από 80€ έως 650€ το επίδομα θέρμανσης [αναλυτικοί πίνακες με τα πόσα]

Στα 220 ευρώ ανέρχεται το ποσό βάσει του οποίου το σύστημα TAXISnet θα υπολογίζει το επίδομα θέρμανσης για κάθε οικισμό της χώρας και για κάθε νοικοκυριό του οικισμού που έχει υποβάλει αίτηση για την είσπραξη του επιδόματος και πληροί τα προβλεπόμενα εισοδηματικά και περιουσιακά κριτήρια.

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Την Παρασκευή οι πρώτες πληρωμές – Αναλυτικά τα ποσά ανά περιοχή

Την ερχόμενη Παρασκευή αναμένονται οι πρώτες πληρωμές επιδόματος θέρμανσης σε περίπου 700.000 δικαιούχους. Το επίδομα, σύμφωνα με την υπουργική απόφαση η οποία δημοσιεύθηκε σήμερα στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης, κυμαίνεται από 80 έως και 650 ευρώ .

Newsroom

Την επόμενη εβδομάδα η καταβολή του επιδόματος θέρμανσης

Την ερχόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσει η καταβολή του επιδόματος θέρμανσης στους δικαιούχους που έχουν τιμολόγια αγοράς Δεκεμβρίου, καθώς υπεγράφη σήμερα (23/1) η Κοινή Υπουργική Απόφαση (ΚΥΑ) από τον υπουργό Οικονομικών Χρήστο Σταϊκούρα, όπως είπε ο ίδιος ο υπουργός σε συνέντευξή του στο δελτίο ειδήσεων της δημοτικής τηλεόρασης Θεσσαλονίκης TV 100.

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Τελευταία ευκαιρία για αιτήσεις

Ποσά ύψους από 80 ευρώ έως 650 ευρώ (το μέγιστο) θα λάβουν οι δικαιούχοι του επιδόματος θέρμανσης, το οποίο για πρώτη φορά θα καλύψει, εκτός τους πετρελαίου, και φυσικό αέριο και ξύλα-πέλετ για τις ορεινές και αραιοκατοικημένες περιοχές. Η πλατφόρμα της ΑΑΔΕ έχει ανοίξει και θα κλείσει στις 11 Ιανουαρίου.

Newsroom

Διευκρινίσεις για το επίδομα θέρμανσης: Μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε αίτηση

Διευκρινίσεις δίνει το υπουργείο Οικονομικών σχετικά με το επίδομα θέρμανσης. Στο πλαίσιο των αιτήσεων που έχουν ξεκινήσει από τους ενδιαφερόμενους για την καταβολή του επιδόματος, το οποίο φέτος θα υπολογιστεί με βάση τον οικισμό που κατοικούν οι ενδιαφερόμενοι, το υπουργείο Οικονομικών με σχετική ανακοίνωσή του διευκρινίζει τα εξής:

Newsroom

13 μυστικά για το επίδομα θέρμανσης – Τα SOS για τις πολυκατοικίες

Απαντήσεις στις πιο συχνά υποβαλλόμενες ερωτήσεις των φορολογουμένων για τη διαδικασία υποβολής των αιτήσεων είσπραξης του επιδόματος θέρμανσης δίνει η Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων σε ειδικό εγχειρίδιο που εξέδωσε για την καλύτερη εξυπηρέτηση των δικαιούχων της συγκεκριμένης παροχής.

Newsroom

Επίδομα θέρμανσης: Άνοιξε η πλατφόρμα για τις αιτήσεις – Tα κριτήρια, οι όροι και οι προϋποθέσεις

Άνοιξε η πλατφόρμα myΘέρμανση της ΑΑΔΕ για τη διαδικασία υποβολής των αιτήσεων για το επίδομα θέρμανσης. Το φετινό επίδομα θέρμανσης θα καταβληθεί σε δύο φάσεις, ανάλογα με τον χρόνο υποβολής των τιμολογίων αγοράς των καυσίμων, ενώ το ύψος του επιδόματος που θα λάβουν οι δικαιούχοι θα κυμαίνεται από 80 ευρώ έως και 650 ευρώ.

Newsroom
eleftherostypos.gr | Ταυτότητα
Διακριτικός Τίτλος:Ελεύθερος Τύπος
Έδρα Εταιρείας:Χλόης 80, Μεταμόρφωση Τ.Κ. 14452
Νομική Μορφή:Ιδιωτική Κεφαλαιουχική Εταιρεία
ΑΦΜ:801129700 – Δ.Ο.Υ.: ΚΕΦΟΔΕ ΑΤΤΙΚΗΣ
Νόμιμος Εκπρόσωπος – Διαχειριστής:Αντωνίου Θωμάς
Δικαιούχος Domain Name:ΕΤ ΕΚΔΟΤΙΚΗ Ι.Κ.Ε.
Διευθυντής:Γιάννης Τσαπρούνης
Διευθυντές Σύνταξης:Μιχάλης Μαρδάς – Δέσποινα Κονταράκη
Αρχισυνταξία:Κώστας Κατίκος – Μιχαήλ Παπαβασιλείου
Εμπορικός Διευθυντής:Δημήτρης Καλαμάρης
Διευθύντρια Ψηφιακού Μάρκετινγκ:Ελένη Νικολετοπούλου
Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο:+30210-8113000
Email:[email protected]