Αθήνα Καιρός

Σαουδική Αραβία

Όλες οι τελευταίες ειδήσεις και εξελίξεις για το tag Σαουδική Αραβία

Δολοφονία βλέπουν οι Τούρκοι πίσω από την εξαφάνιση δημοσιογράφου στο προξενείο της Σαουδικής Αραβίας

Οι αρχές της Τουρκίας θεωρούν ότι ο Σαουδάραβας δημοσιογράφος Τζαμάλ Κασόγκι, ο οποίος εξαφανίστηκε πριν από τέσσερις ημέρες, αφού μπήκε στο κτίριο του προξενείου της Σαουδικής Αραβίας στην Κωνσταντινούπολη, δολοφονήθηκε μέσα στη διπλωματική αποστολή, δήλωσαν το Σάββατο δύο πηγές προσκείμενες σε αυτές.

Newsroom

Έρευνα για την εξαφάνιση δημοσιογράφου από προξενείο ξεκινά η τουρκική εισαγγελία

Τούρκοι εισαγγελείς ξεκίνησαν έρευνα σχετικά με την εξαφάνιση του δημοσιογράφου Τζαμάλ Χασόγκι, ο οποίος αγνοείται επί τέσσερις ημέρες μετά την είσοδό του στο προξενείο της Σαουδικής Αραβίας στην Κωνσταντινούπολη.

Newsroom

Τουλάχιστον 22 παιδιά σκοτώθηκαν στην Υεμένη από πλήγμα του συνασπισμού υπό τη Σαουδική Αραβία

Τουλάχιστον 22 παιδιά και τέσσερις γυναίκες σκοτώθηκαν χθες Πέμπτη σε αεροπορικό πλήγμα που εξαπέλυσε ο συνασπισμός δυνάμεων υπό τη Σαουδική Αραβία, την ώρα που προσπαθούσαν να εγκαταλείψουν την εμπόλεμη ζώνη στην Υεμένη, έγινε σήμερα γνωστό από τον αναπληρωτή γενικό γραμματέα του ΟΗΕ για τις Ανθρωπιστικές Υποθέσεις.

Newsroom

Στο τιμόνι οι γυναίκες στη Σαουδική Αραβία – Ιστορική στιγμή για τη χώρα [εικόνες]

Η απαγόρευση της οδήγησης για τις γυναίκες, η οποία ισχύει εδώ και δεκαετίες στη Σαουδική Αραβία, ήρθη επισήμως και συγκινημένες και υπερήφανες δεκάδες γυναίκες οδηγοί βγήκαν αμέσως στους δρόμους του Ριάντ με τα αυτοκίνητά τους.

Newsroom

Μουντιάλ 2018: Ο γάτος-μέντιουμ προβλέπει τον νικητή της πρεμιέρας

Κάθε Μουντιάλ έχει και τις… γραφικότητές της. Αυτό που αρχίζει την Πέμπτη δεν θα μπορούσε να αποτελέσει εξαίρεση. Συνέχεια στα ζώα με μαντικές ικανότητες, με πιο γνωστό το χταπόδι Πολ, ήρθε να δώσει ο γάτος… Αχιλλέας.

Newsroom

Mundial: Ο μάντης γάτος που θα κάνει τα προγνωστικά της διοργάνωσης

Ο γάτος Αχιλλέας ένας ξεχωριστός γάτος του μουσείου Ερμιτάζ της Αγίας Πετρούπολης θα κάνει τα δικά του προγνωστικά για το Μουντιάλ, από την πόλη διαμονής του, όπως δήλωσε η αρμόδια κτηνίατρος του μουσείου Άννα Κοτνράτιεβα.

Newsroom

Θύελλα αντιδράσεων για το εξώφυλλο της Vogue με την πριγκίπισσα της Σαουδικής Αραβίας

Την έντονη αντίδραση των χρηστών των social media έχει προκαλέσει το εξώφυλλο της αραβικής έκδοσης του περιοδικού Vogue στο οποίο φιγουράρει η πριγκίπισσα της Σαουδικής Αραβίας, Χαϊφά μπιντ Αμπντάλα αλ Σαούντ κρατώντας το τιμόνι ενός πολυτελούς αυτοκινήτου.

Newsroom

Στην επιτροπή θεσμών και διαφάνειας ο Καμμένος για την πώληση βλημάτων στη Σαουδική Αραβία

Ο Πάνος Καμμένος θα κληθεί στην επιτροπή θεσμών και διαφάνειας της Βουλής προκειμένου να δώσει εξηγήσεις για το θέμα της πώλησης βλημάτων στην Σαουδική Αραβία.

Newsroom

Νέα επίθεση πυραύλων δέχθηκε η Σαουδική Αραβία από σιίτες αντάρτες Χούθι

Η στρατιωτική συμμαχία υπό την ηγεσία της Σαουδικής Αραβίας η οποία επενέβη τον Μάρτιο του 2015 στον πόλεμο στην Υεμένη ανακοίνωσε ότι αναχαιτίστηκε την Πέμπτη άλλος ένας πύραυλος που εκτόξευσαν οι υεμενίτες σιίτες αντάρτες Χούθι και είχε στόχο την πόλη Τζάζαν, στο νότιο τμήμα του σουνιτικού βασιλείου.

Newsroom

Επίθεση με πυραύλους δέχτηκε η Σαουδική Αραβία – Αναχαιτίστηκαν από την αεράμυνα [εικόνες & βίντεο]

Οι δυνάμεις αεράμυνας της Σαουδικής Αραβίας αναχαίτισαν τους βαλλιστικούς πυραύλους που εκτόξευσαν οι σιίτες αντάρτες Χούθι από τη γειτονική Υεμένη εναντίον του Ριάντ και της νότιας πόλης Ναζράν.

Newsroom

Στις 18 Απριλίου ανοίγει ο πρώτος κινηματογράφος στη Σαουδική Αραβία

πρώτος κινηματογράφος της Σαουδικής Αραβίας, σε διάστημα 40 ετών, θα ανοίξει τις πύλες του για το φιλοθεάμον κοινό στις 18 Απριλίου στην πρωτεύουσα της χώρας, το Ριάντ, μετέδωσαν σήμερα κρατικά μέσα μαζικής ενημέρωσης.

Newsroom

Σοκαριστικό βίντεο: Λιοντάρι επιτίθεται σε κοριτσάκι στην Σαουδική Αραβία

Σκηνές πανικού εκτυλίχθηκαν στα πλαίσια φεστιβάλ στη Σαουδική Αραβία, στο οποίο επιτρέπεται στα παιδιά η είσοδός τους στα κλουβιά των λιονταριών. Στο σοκαριστικό βίντεο που κάνει τον γύρο του κόσμου, φαίνονται τα παιδιά να τρέχουν γύρω από το λιοντάρι, όταν ξαφνικά το άγριο ζώο, αρπάζει το κοριτσάκι.

Newsroom

Το SMS του μεσάζοντα εκθέτει τον Καμμένο στην υπόθεση της Σαουδικής Αραβίας

Με SMS ενημέρωσε τον υπουργό Αμυνας Πάνο Καμμένο ο μεσάζων Βασίλης Παπαδόπουλος ότι η συμφωνία για την πώληση βλημάτων στη Σαουδική Αραβία κινδυνεύει με εμπλοκή, όπως προκύπτει από την κατάθεσή του, η οποία έφτασε χθες στη Βουλή.

Newsroom
eleftherostypos.gr | Ταυτότητα
Διακριτικός Τίτλος:Ελεύθερος Τύπος
Έδρα Εταιρείας:Χλόης 80, Μεταμόρφωση Τ.Κ. 14452
Νομική Μορφή:Ιδιωτική Κεφαλαιουχική Εταιρεία
ΑΦΜ:801129700 – Δ.Ο.Υ.: ΚΕΦΟΔΕ ΑΤΤΙΚΗΣ
Νόμιμος Εκπρόσωπος – Διαχειριστής:Αντωνίου Θωμάς
Δικαιούχος Domain Name:ΕΤ ΕΚΔΟΤΙΚΗ Ι.Κ.Ε.
Διευθυντής:Γιάννης Τσαπρούνης
Διευθυντές Σύνταξης:Μιχάλης Μαρδάς – Δέσποινα Κονταράκη
Αρχισυνταξία:Κώστας Κατίκος – Μιχαήλ Παπαβασιλείου
Εμπορικός Διευθυντής:Δημήτρης Καλαμάρης
Διευθύντρια Ψηφιακού Μάρκετινγκ:Ελένη Νικολετοπούλου
Στοιχεία Επικοινωνίας
Τηλέφωνο:+30210-8113000
Email:[email protected]