δείτε όλο το πρόγραμμα

Πρεμιέρα σήμερα για την φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας

25/10/16 • 10:27 | UPD 25/10/16 • 10:27

Ξεκινά σήμερα η φάση των «32» του Κυπέλλου Ελλάδας με την κάτοχο του τροπαίου ΑΕΚ να αντιμετωπίζει την Κέρκυρα, τον Απόλλωνα Σμύρνης να υποδέχεται τον ΟΦΗ, την Καλλονή να κοντράρεται με τον Αγροτικό Αστέρα, τον Αιγινιακό να φιλοξενεί τον Αρη και τον Πανθρακικό να παίζει με την Καλλιθέα. 

Ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ θα παίξουν την Τετάρτη κόντρα σε Πλατανιά και Λάρισα αντίστοιχα, ενώ ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί την Πέμπτη τον Ηρακλή.

Η πρώτη αγωνιστική θα συνεχιστεί αύριο και μεθαύριο και θυμίζουμε πως στην επόμενη φάση θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1oς Ομιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (17:15, διαιτητής: Φωτιάδης)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Πανελευσιακός – Τρίκαλα (15:00, διαιτητής: Γκάμαρης)

2ος Ομιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Ολυμπιακός – Πλατανιάς (19:30, διαιτητής: Ευαγγέλου )

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Σπάρτη – Α.Ο. Χανιά (15:00, διαιτητής: Μιχελής)

3ος Ομιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ (17:15, διαιτητής: Μακρυπόδης)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Παναθηναϊκός – Ηρακλής (19:30, διαιτητής: Καραντώνης)

4ος Ομιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας (15:00, διαιτητής: Ζαραβίνος)

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη (15:00, διαιτητής: Παπαδόπουλος)

5ος Ομιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: Αιγινιακός – Αρης (15:00, διαιτητής: Γρατσάνης)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Αστέρας Τρίπολης – Βέροια (17:15, διαιτητής: Μήτσιος)

6ος Ομιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: ΑΕΚ – Κέρκυρα (19:30, διαιτητής: Κιοτζένης)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:15, διαιτητής: Σκουλάς)

7ος Ομιλος

Τρίτη 25 Οκτωβρίου: Πανθρακικός – Καλλιθέα (17:15, διαιτητής: Βρέσκας)

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Ατρόμητος – Παναιτωλικός (17:15, διαιτητής: Λαμπρόπουλος)

8ος Ομιλος

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου: Πανιώνιος – Λεβαδειακός (15:00, διαιτητής: Πουλήμας)

Πέμπτη 27 Οκτωβρίου: Πανσερραϊκός – Κισσαμικός (15:00, διαιτητής: Παπαργυρίου)