Αθάνατο ελληνικό ποδόσφαιρο: Εγινε η κλήρωση της football league χωρίς να ξέρουμε πότε θα αρχίσει το πρωτάθλημα

03/10/18 • 16:12 | UPD 03/10/18 • 16:12

Newsroom eleftherostypos.gr

Tο αγωνιστικό πρόγραμμα της νέας σεζόν έμαθαν την Τετάρτη (3/10) οι ομάδες της Football League, χωρίς ωστόσο να μάθουν πότε θα ξεκινήσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις σε ένα απίθανο…θέατρο του παραλόγου που συνεχίζεται εδώ και εβδομάδες με τον δεύτερο σε ιεραρχία πρωτάθλημα της χώρας.

To φετινό πρωτάθλημα το οποίο θα πραγματοποιηθεί με 16 ομάδες, ενώ είναι άγνωστο το πότε θα ξεκινήσει καθώς μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία στο πρόγραμμα.

Όσον αφορά τα της κλήρωσης Εργοτέλης και Ηρόδοτος πήραν ειδικό κλειδάριθμο καθώς αμφότεροι είναι ομάδες του Ηρακλείου, όπως και οι ΑΟΧ Κισσαμικός και Πλατανιάς λόγω του ότι χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο.

Νωρίτερα είχε προηγηθεί Δ.Σ. στο οποίο έγινε ψηφοφορία, όπου και αποφασίστηκε με ψήφους 8-6 να γίνει κανονικά η κλήρωση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική 16η

Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός

Παναχαϊκή – Αιγινιακός

Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Ηρακλής – Ηρόδοτος

Βόλος – Καραϊσκάκης

Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων

2η αγωνιστική 17η

Παναχαϊκή – Σπάρτη

ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα

Κέρκυρα – Ηρακλής

Δόξα Δράμας – Βόλος

Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων

Καραϊσκάκης – Πλατανιάς

3η αγωνιστική 18η

Σπάρτη – Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρακλής – Αιγινιακός

Βόλος – Απόλλων Πόντου

Αήττητος Σπάτων – Κέρκυρα

Πλατανιάς – Απόλλων Πόντου

Ηρόδοτος – Καραϊσκάκης

4η αγωνιστική 19η

Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη

Εργοτέλης – Τρίκαλα

Παναχαϊκή – Ηρακλής

ΑΟΧ Κισσαμικός – Βόλος

Αιγινιακός – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς

Κέρκυρα – Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος

5η αγωνιστική 20η

Σπάρτη – Τρίκαλα

Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας

Βόλος – Εργοτέλης

Αήττητος Σπάτων – Παναχαϊκή

Πλατανιάς – ΑΟΧ Κισσαμικός

Καραϊσκάκης – Αιγινιακός

Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου

Κέρκυρα – Δόξα Δράμας

6η αγωνιστική 21η

Ηρακλής – Σπάρτη

Τρίκαλα – Βόλος

Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων

Εργοτέλης – Πλατανιάς

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα

7η αγωνιστική 22η

Σπάρτη – Βόλος

Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής

Πλατανιάς – Τρίκαλα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

Ηρόδοτος – Εργοτέλης

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή

Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική 23η

Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη

Βόλος – Πλατανιάς

Ηρακλής – Καραϊσκάκης

Τρίκαλα – Ηρόδοτος

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Κέρκυρα

Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός

9η αγωνιστική 24η

Σπάρτη – Πλατανιάς

Καραϊσκάκης – Αήττητος Σπάτων

Ηρόδοτος – Βόλος

Δόξα Δράμας – Ηρακλής

Κέρκυρα – Τρίκαλα

Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας

Αιγινιακός – Εργοτέλης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή

10η αγωνιστική 25η

Καραϊσκάκης – Σπάρτη

Πλατανιάς – Ηρόδοτος

Αήττητος Σπάτων – Δόξα Δράμας

Βόλος – Κέρκυρα

Ηρακλής – Απόλλων Πόντου

Τρίκαλα – Αιγινιακός

Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Εργοτέλης – Παναχαϊκή

11η αγωνιστική 26η

Σπάρτη – Ηρόδοτος

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

Κέρκυρα – Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου – Αήττητος Σπάτων

Αιγινιακός – Βόλος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρακλής

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας

12η αγωνιστική 27η

Δόξα Δράμας – Σπάρτη

Ηρόδοτος – Κέρκυρα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς – Αιγινιακός

Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ Κισσαμικός

Βόλος – Παναχαϊκή

Ηρακλής – Εργοτέλης

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

13η αγωνιστική 28η

Σπάρτη – Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Αιγινιακός – Ηρόδοτος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης

Παναχαϊκή – Πλατανιάς

Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Λάρισας – Βόλος

Τρίκαλα – Ηρακλής

14η αγωνιστική 29η

Απόλλων Πόντου – Σπάρτη

Κέρκυρα – Αιγινιακός

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρόδοτος – Παναχαϊκή

Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας

Αήττητος Σπάτων – Τρίκαλα

Βόλος – Ηρακλής

15η αγωνιστική 30η

Σπάρτη – Αιγινιακός

ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή – Κέρκυρα

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος

Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

Ηρακλής – Πλατανιάς

Βόλος – Αήττητος Σπάτων

Πηγή: SDNA.GR