Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές της πρεμιέρας της Super League

23/08/18 • 12:26 | UPD 23/08/18 • 12:26

Newsroom eleftherostypos.gr

Ο Αθανάσιος Σέζος θα είναι ο διαιτητής του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΟΑΚΑ, με τον Αριστομένη Κοτσιαύτη εκ Άρτας να είναι ο ρέφερι του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κουμπαράκης στο Ολυμπιακός - Λεβαδειακός.

Ο Αθανάσιος Σέζος θα είναι ο διαιτητής του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΟΑΚΑ, με τον Αριστομένη Κοτσιαύτη εκ Άρτας να είναι ο ρέφερι του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κουμπαράκης στο Ολυμπιακός – Λεβαδειακός.

Στα αξιοσημείωτα ο ορισμός του Γιώργου Κομίνη στο Παναιτωλικός – Ατρόμητος, ενώ τέλος στην Ξάνθη ο Τάσος Σιδηρόπουλος θα είναι στο Ξάνθη-Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Σάββατο, (25/8)

19:15 Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

19:15 ΠΑΟΚ – Αστέρας

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

21:30 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)

4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κυριακή (26/8)

19:15 Πανιώνιος – ΟΦΗ

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:15 Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος: Κωνστανίονος Κοτσάνης (Δράμας)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)

4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Δευτέρα (27/8)

21:30 Λαμία – Άρης

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

Πηγή: gazzetta.gr