Ολο το πρόγραμμα της Super League! – Πότε είναι τα πρώτα ντέρμπι [εικόνα]

09/08/18 • 18:26 | UPD 09/08/18 • 18:26

Newsroom eleftherostypos.gr

Μπορεί να έχουμε κι άλλη Γενική Συνέλευση την Δευτέρα για να οριστεί η έναρξη του πρωταθλήματος αλλά η κλήρωση της Super League έγινε κανονικά.

Μπορεί να έχουμε κι άλλη Γενική Συνέλευση την Δευτέρα για να οριστεί η έναρξη του πρωταθλήματος αλλά η κλήρωση της Super League έγινε κανονικά.

Με τη Nova και την ΕΡΤ να δείχνουν όλα τα ματς του πρωταθλήματος τον ΟΦΗ και τον ΠΑΣ Γιάννινα να ζητάνε τα παιχνίδια τους της πρώτης αγωνιστικής να γίνονται εκτός έδρας και κλειδάριθμοι να μην παίζουν την ίδια μέρα οι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, Αρης-ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός-Ατρόμητος και Πανιώνιος-Απόλλων Σμύρνης.

Διαβάστε επίσης: Οριστικό: Δεν υπογράφεται η προκήρυξη, αγωνία για τη σέντρα της Super League

Πέρυσι πάλεψαν για το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. Φέτος, οι δύο «δικέφαλοι» είναι οι πρώτοι που διασταυρώνουν τα ξίφη τους στα φετινά ντέρμπι της Σούπερ Λιγκ. ΠΑΟΚ και ΑΕΚ θα αναμετρηθούν νωρίς, την τέταρτη αγωνιστική στην Τούμπα, θέλοντας από νωρίς να πάρουν προβάδισμα στην βαθμολογία.

Ο ΠΑΟΚ είναι εκείνος που έχει και το επόμενο ντέρμπι, καθώς θα συναντήσει την 5η αγωνιστική τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη, ενώ την επόμενη οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετωπίζουν στο ΟΑΚΑ την ΑΕΚ. Δύο σερί ντέρμπι, λοιπόν για την ομάδα του λιμανιού.

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός αργεί να μπει στα ντέρμπι, όμως τα έχει όλα μαζεμένα! Με ΠΑΟΚ την 8η αγωνιστική στην Τούμπα, με ΑΕΚ  την 9η και τυπικά γηπεδούχος, ενώ την 10 κατεβαίνει στο «Γ. Καραϊσκάκης»!

Τα ντέρμπι του πρωταθλήματος:

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (4η αγωνιστική)
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (5η αγωνιστική)
ΑΕΚ-Ολυμπιακός (6η αγωνιστική)
Αρης-ΠΑΟΚ (7η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (8η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (9η αγωνιστική)
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός (10η αγωνιστική)

Στον δεύτερο γύρο:
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (19η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός(20η αγωνιστική)
Ολυμπιακός-ΑΕΚ (21η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ-Άρης (22η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (23η αγωνιστική)
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (24η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (25η αγωνιστική)

Όλο το πρόγραμμα

Η 1η αγωνιστική της Super League:
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Αρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

αγωνιστική:
Παναιτωλικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Λαμία
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-ΑΕΛ
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική:
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λαμία-Ατρόμητος
Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Αρης-Λεβαδειακός

4η αγωνιστική:
Ξάνθη-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Παναιτωλικός-Λαμία
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης

5η αγωνιστική:
ΟΦΗ-ΑΕΚ
Λαμία-Ξάνθη
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Ατρόμητος
Αρης-Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική:
Λαμία-ΟΦΗ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Ξάνθη-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Αρης
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

7η αγωνιστική
ΟΦΗ-Ολυμπιακός
ΑΕΛ-Λαμία
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Αρης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

8η αγωνιστική
ΑΕΛ-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Λεβαδειακός
ΑΕΚ-Αρης
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος-Ατρόμητος

9η αγωνιστική
ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Αρης-Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Παναιτωλικός

10η αγωνιστική
Λεβαδειακός-ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης-Αρης
ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Λαμία-Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

11η αγωνιστική
ΟΦΗ-Αρης
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Λαμία
Παναιτωλικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Ξάνθη

12η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Αρης-Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ξάνθη

13η αγωνιστική
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Αρης
Πανιώνιος-Λεβαδειακός
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Ξάνθη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λαμία

14η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Αρης-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λαμία

15η αγωνιστική
ΟΦΗ-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Αρης
ΑΕΚ-Λεβαδειακός
Λαμία-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός-ΑΕΛ

Πηγή: gazzetta.gr