Ήττα στην παράταση για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο από τους Μπόστον Σέλτικς [βίντεο]

15/04/18 • 23:14 | UPD 15/04/18 • 23:14

Την ήττα στο πρώτο ματς των φετινών play offs του ΝΒΑ γνώρισαν οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι οποίοι ηττήθηκαν στην παράταση με 113-107 εκτός έδρας από τους Μπόστον Σέλτικς που έκαναν το 1-0 στη σειρά.

Ο Αντετοκούνμπο πέτυχε 35 πόντους (11/20 δίποντα και 13/16 βολές) σε 44 λεπτά. Μάζεψε 13 ριμπάουντ, έδωσε επτά ασίστ, έκανε τρία κλεψίματα.

Ο ηγέτης των Μιλγουόκι Μπακς έκανε μια εξαιρετική ριβέρς, από την κορυφή της ρακέτας, για να φτάσε ως το καλάθι, να σκοράρει και να κερδίσει και το φάουλ!